Poliamid -druga skóra w trosce o lepsze jutro.

Czy wiesz, czym różni się poliamid od poliestru? A może chcesz zredukować liczbę zanieczyszczeń w zbiornikach wodnych? Moda i ekologia, czyli najnowsza linia DM Atelier już jest dostępna w sprzedaży!

Czy wiesz, że w ciągu roku do mórz i oceanów trafia od 4,8 mln do 12,7 mln ton plastikowych odpadów? Tak. Milionów. Ton.

Z tej zatrważającej liczby, 10% to sieci widma. Jest to nazwa dla porzuconych sieci rybackich, które zalegają na dnie zbiorników wodnych.

Cierpi na tym cała planeta, środowisko, fauna i flora. Blisko 66% morskich ssaków i 50% morskich ptaków ucierpiało po spotkaniu z tego typu odpadami.

Co możemy zrobić, żeby zmniejszyć skalę tego zjawiska? Oczywiście, idealnym rozwiązaniem tego problemu, byłoby nie zanieczyszczać naszej planety. Brzmi banalnie, jednak jest to rozwiązanie bardzo trudne do zrealizowania. Można też wybrać wszystkie te śmieci i… No właśnie, co dalej? Wywieść z oceanu na składowisko opadów? To brzmi raczej jak przesunięcie problemu z punktu A do punktu B, a nie rozwiązanie.

Jest też jedno rozwiązanie. Możemy wydobyć te odpady i nadać im drugie życie. Nowe, kompletnie inne zastosowanie.

Chcemy przedstawić Ci naszą nową linię – DM GOLD – limitowaną kolekcję, która nie uznaje półśrodków i szuka nowoczesnych i lepszych dla środowiska rozwiązań.
Między innymi w skład linii DM GOLD wchodzą Casualowe spodnie z mankietami.

Design. Komfort. Najwyższa jakość. Kiedy założysz te spodnie, zakochasz się w nich.

Poliamid, to nie poliester.

Poliamid to tkanina pochodzenia syntetycznego. Spokojnie, mimo że nie jest “naturalna”, to nie jest poliestrem. Ciekawostka – poliamidy to substancje chemiczne, które występują również naturalnie. Z czysto chemicznego punktu widzenia do grupy poliamidów należą m.in. wełna czy jedwab.

Co ciekawe, poliamid powstał na początku XX w. jako alternatywa dla drogiego jedwabiu. 

Poznaj nasz produkt i jego zalety!

Nowe życie… sieci rybackich!

Najważniejsza zaleta – nasz poliamid pochodzi w 90% z recyklingu.

Wykorzystywany przez Nas poliamid, pochodzi z recyklingu sieci rybackich. Certyfikat SEAQUAL jest gwarantem, że tkanina powstała z wykorzystaniem odpadów pochodzących z odpadów wyłowionych z mórz i oceanów.

Certyfikat GRS jest gwarantem, że tkanina pochodzi z recyklingu.

Global Recycled Standard to międzynarodowy, dobrowolny standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu. Logo GRS może znajdować się na metce ubrań wtedy, kiedy powstał minimum z 50% materiału pochodzącego z recyklingu.

Wykorzystywany przez Nas poliamid dużo mniej chłonie nieprzyjemne zapachy i hamuje rozwój drobnoustrojów.

Ta technologia pozwala Ci rzadziej prać ubrania, dzięki czemu zmniejszysz ślad węglowy, zużywasz mniej wody i energii, a  życie ubrań zostało wydłużone.

Wszystkie tkaniny, które wykorzystujemy do Tworzenia naszych ubrań, posiadaja certyfikat OEKO-TEX standard 100.

Ten atest świadczy o jakości i przede wszystkim bezpieczeństwie produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka.

Nasze spodnie to Twoja druga skóra!

Materiał tych spodni jest:

Super kryjący

Super elastyczny

Perfekcyjnie dopasowany do ciała

Odporny na pilingowanie

Miękki

Chroni przed chłodem

Ultracienki

Odporny na promieniowanie UV

Odporny na zagniecenia 

Odporny na zaciągnięcia

Kiedy pierwszy raz dotknełyśmy tej tkaniny, wiedziałyśmy, że to jest to. Niezwykła miękkość. Już trzymanie jej w rękach było przyjemnym uczuciem. Kiedy powstał prototyp spodni i został założony przez projektantkę, Dorotę Mackiewicz, byłyśmy pewne, że to był dobry wybór. 

Idealne dopasowanie do ciała, świetne krycie materiału, efekt modelowania sylwetki i właśnie to cudowne uczucie na skórze…

Miękkość tkaniny i niesamowity komfort noszenia. Dopasowanie się jej do ciała i współgranie z każdym ruchem. Nie będziesz chciała ich zdjąć z siebie!

Każdy produkt, który powstaje w DM Atelier, jest przez Nas testowany!

Faza testów. Pranie, rozciąganie, gniecenie, upychanie w walizce i najbardziej uciążliwy test – ubranie się na cebulę i przebywanie w pomieszczeniu, gdzie było 24 stopnie. Po co? 

Po pierwsze chciałyśmy sprawdzić, higroskopijność tkaniny. Poliamid zdał celująco.

Po drugie, ta tkanina nie gniecie się! Nic a nic, ani po praniu, ani po wyciągnięciu z walizki. Po trzecie jest rozciągliwa i jednocześnie świetnie dopasowuje się do naszej sylwetki. Po kilku praniach, nie straciła też koloru. Czerń pozostała tak samo głęboka i intensywna jak na początku!

Moda DM Atelier inspiruje…

Nowoczesny krój w stylu casualowym? Jesteśmy na TAK! Spodnie o nieco sportowym charakterze, zostały okraszone nutą elegancji. Kryte haftki i rozporek, wysokie rozporki z tyłu na mankietach, podszycia wykonane z batystu, oraz szeroka szlufka z małym, okrągłym, gumowym logo.

Ten model zachęcą do zabawy modą. Możesz założyć je do pracy w zestawieniu z marynarką. A co powiesz na szpilki i elegancką koszulę? A może postawisz na sneakersy i oversizową bluzą?

Casualowe spodnie z mankietami to świetna baza do wielu stylizacja, z tym modelem stworzysz kapsułową garderobę. Pamiętaj, less is more. Stwórz styl przyjazny naturze z DM Atelier

Komentarze

0 Comments Add comment

Leave a comment